facebook instagram

Manavgat v Turecku

Manavgat můžeme brát jako zázemí pro turistickou oblast Side. Leží zhruba 4 kilometry od moře a disponuje množstvím atraktivních penzionů a hotelů vhodných k ubytování. Ideální místo pro každého, kdo se nemůže rozhodnout, zdali svou dovolenou stráví aktivně nebo spíše ležením na plážích. Manavgat je totiž spojením obojího.

Manavgat počasí

Průměrné teploty v turecké lokalitě Manavgat dosahují v hlavní sezoně zhruba 30°C. V květnu a říjnu se pohybují kolem 21°C, mimo hlavní a vedlejší turistickou sezonu se pohybují v rozmezí od 15-17°C.
Moře je nejteplejší v létě, kdy mívá i 26°C, na koupání je však i v říjnu, případně dříve v červnu, kdy se teploty pohybují kolem 24°C.

Managvat – pláže

Managvat je jakousí základnou pro letovisko Side, navíc ho silnice spojuje s nejnavštěvovanějšími letovisky v Turecku, a sice s Antalyí a Alanyí. Za plážemi však nemusíte jezdit až sem, pobřeží kolem Managvatu je dlouhé zhruba 64 kilometrů. Stačí si jen vybrat místo, kde složíte ručník.

Obecně jsou pláže Managvatu velmi čisté (jako ostatně kdekoliv v Turecku), doslova tedy vybízí k lenošení na pláži. Pokud byste ve vaší lokaci měli na pláži plno, na další části pláže se lze dostat autobusovou dopravou.

Managvat – dovolená a zájezdy

Manavgat je skloubením turistického i více odpočinkového místa. Pro ty, kteří se nemohou rozhodnout, jak svou dovolenou stráví je to tedy ideální cesta. Pokud zde budete chtít ochutnat zdejší dobroty, uleví se vám, protože i v centru města se dobře najíte za skvělé ceny. I když je zde řada míst dostupná pěšky, autobusové nádraží nebo jiná forma MHD se nabízí také.

Vhodnější je cestování po svých, protože tak si užijete vzduch, který vás obepíná. Je totiž cítit mořem, což je příjemné, když v Česku toto aroma necítíme.

Managvat - výlety - Vodopád Managvat

Kromě krásných výhledů na skalní stěny sestupující rovnou do moře můžete v této turecké destinaci navštívit například zdejší vodopád. Oproti jiným tureckým vodopádům je menší, ovšem je velmi silný a široký, spadá do nižší polohy. Dříve se mu říkalo Melas.

Kaňon Köprülü

V blízkosti Managvatu se nachází také kaňon a národní park Köprülü, který nabízí nádhernou přírodu. Prodírá se napříč hebřeny Tauru do pobřežní nížiny a člověk při této návštěvě může vyzkoušet místní specialitu rybích restaurací – pstruha.

Side

Jelikož je Managvat základnou letoviska Side, svůj den můžete strávit i v tomto historickém městečku. Srdce zaplesá hlavně milovníkům historie nebo architektonických památek, protože právě o takové starověké památky zde není nouze. K vidění jsou i nejrůznější vykopávky či ruiny hradů nebo amfiteátrů.

Ve městě Manavgat hledáte:

Ali Bey Club Manavgat Manavgat Bazaar

Pro milovníky odpočinkových dovolených, ale také pro ty, kteří milují aktivní formy odpočinku. Managvat je spojením obojího, proto si na své přijdou prakticky všichni. Nemůžete se rozhodnout, jak svou dovolenou strávíte? Rozlousknout věčné dilema můžete až po příletu sem.

na začátek stránky