facebook instagram

Konakli v Turecku

Odpočinkovou a velmi klidnou dovolenou slibuje turecká lokalita Konakli, která nabízí řadu krásných hotelů rozprostírajících se přímo u pláže. K tomu, abyste šli s knihou v ruce relaxovat, vám tak zbývá opravdu jen pár kroků. Konakli najdete na jihu Turecka, konkrétně u pobřeží Středozemního moře. V blízkosti ostatních oblíbených letovisek s počasím, které vás dobije potřebným vitamínem D.

Konakli počasí

Turecké letovisko Konakli leží pouze kousek od velmi oblíbené Alanye. Počasí je zde tedy prakticky totožné. V hlavní sezoně čili v měsíčích červenec, srpen a září, teplota dosahuje příjemných 37 stupňů, ve vedlejší sezoně (květen, červen a říjen) se hodnoty dotýkají zhruba 28°C. V noci však teplota neklesá pod 20°C.

Za sluníčkem, ale také teplým mořem se jezdí až do října. I v době pozdního podzimu je voda velmi příjemná, teplotně se pohybující kolem 24°C.

Konakli – pláže

Konakli je známé pro svou pláž. Mluvíme totiž o nejdelší pláži v celém Turecku. Pokud byste vzali metr a snažili se ji změřit, zjistíte, že měří rovných 10 kilometrů. Mluvíme o velmi jemné, písčité pláži, která nabízí i lehátka se slunečníky. Důvodem je především to, že se v její těsné blízkosti nachází nemalý počet hotelů čili návštěvníci z hotelů jsou denními návštěvníky i této pláže.

Přesto všechno se zde nenachází žádná špína. Pláž je velmi čistá, dokonce jsou po jejím obvodu rozmístěny sprchy pro rychlé osvěžení.

Konakli – dovolená a zájezdy

Jinými slovy mluvíme o ideální dovolené, která je určená každému, kdo si chce od každodenních starostí trochu odpočinout. I když je pláž v blízkosti hotelů, díky tomu, že se jedná o nejdelší pláž, si lze prakticky pokaždé najít místo, kde nebude tolik lidí. Kromě poflakování se u moře se nabízí i řada atraktivních výletů po okolí. Svou proleženou dovolenou proto můžete zpestřit například pěšími výlety.

Konakli - výlety - Alanya

Jelikož Konakli leží opravdu jen kousek od dalšího oblíbeného letoviska, během své dovolené se sem můžete podívat. Alanya je atraktivní město se starobylými památkami. Osloví vás však i zdejší restaurace, drobné kavárny nebo jiné podniky.

Kappadoike

Pokud ve vás bije srdce pravého turisty, který miluje hory, pak vás to zavede na historické místo Kappadoike, do země krásných hor, slují a koní. K tomu nejatraktivnějšímu, co můžete navštívit, se řadí například skalní chrámy v mnoha zdejších regionech.

Kleopatřina pláž

Když se budete nacházet na obhlídce města Alanya, mějte s sebou rozhodně plavky. Zdejší Kleopatřina pláž totiž doslova vybízí k navštívení. Své místo získala podle krásné Kleopatry, která ji dostala jako svatební dar. Tedy, říká se to.

na začátek stránky