facebook instagram

Kemer v Turecku

Kemer – velmi atraktivní turistická destinace, která patří v Turecku k těm nejnavštěvovanějším. Důvodem nejsou ani zdejší pamětihodnosti nebo aktivity, které vyplní váš volný čas, ale spíše kvalita služeb a fakt, že se zákazník klade na první místo žebříčku priorit. A to se na celém pobytu zkrátka a dobře velmi pozitivně promítne. Přemýšlíte, že strávíte letošní volné chvilky s přáteli nebo rodinou právě zde? Prozradíme vám, jak je na tom počasí nebo jestli se zde nachází pláže vhodné pro odpočinek.

Kemer počasí

Dovolená v Kemeru doslova vybízí k odpočinku a k tomu, aby člověk zpomalil. Příliš dlouho "jede" ve svém rychlém tempu, což se na zdraví nemusí pozitivně odrazit. I počasí zde člověku přímo napovídá, aby čas strávil lenošením u vody na pláži. Teploty v hlavní turistické sezoně sahají ke 39 stupňům, ve vedlejší sezoně (čili v období května a října) dosahují zhruba 27°. Moře v hlavní sezoně sahá teplotně k 27°.

Kemer – pláže

Pláže, na kterých si můžete číst oblíbenou knihu, jsou rovnou dvě. Obě písečné a v obou případech je vstup do moře velmi pozvolný. K dispozici jsou zde lehátka i slunečníky (sice za menší poplatek) a nejkrásnější čas strávený zde je v průběhu ranního svítání nebo při večerním západu slunce.

Kemer – dovolená a zájezdy

Turecký Kemer nabádá především k méně aktivní, spíše pasivní dovolené, při které maximálně relaxujete a odpočíváte. Moře je zde totiž velmi čisté, stejně tak samotné pláže a celé letovisko zeje čistotou.

Samo Turecko nepatří k drahým destinacím. Zájezdy je možné získat v rámci last-minute akcí za hubičku, posléze útrata v lokalitě nebude nijak závratně vysoká. I přes rostoucí inflaci je Turecko na české poměry velmi výhodné a levné.

Kemer - výlety - Park Yörük

I když Kemer doslova vybízí k odpočinku, je pravdou, že svůj program plný polehávání budete chtít trochu obměnit. A tak se vydáte na procházku do zdejšího parku Yörük, který je mezi místními velmi oblíbený. Jedná se o místo, kde poznáte život nomádů, navíc se vám rozprostře opravdu nádherný výhled na moře i okolní přírodu.

Jeskyně u Kemeru

Přírodních krás je zde vícero. Velmi působivé jsou i zdejší jeskyně, například Beldibi zaujme pro svůj historický nádech.

Byzantský kostel

Z historických památek stojí za zmínku byzantský kostel, který byl objevený při vykopávkách města Idyros. I když jsou to dnes jen ruiny, pro milovníky architektury je to povinná zastávka.

Ve městě Kemer hledáte:

Turecko Kemer hotely Marti myra Kemer Kemer beach Golden Lotus Kemer Rose resort Kemer Ambassador Plaza Kemer Olimpos

Kemer patří k nejnavštěvovanějším lokalitám v Turekcu právem. Nabízí krásné zázemí po stránce ubytování I řadu věcí či míst, čímž zaplnit volný čas.

na začátek stránky