facebook instagram

Istanbul v Turecku

Chcete se na své dovolené alespoň myšlenkově či pocitově vrátit v čase? Istanbul je pro to ideální destinací. Turecká a velmi oblíbená lokalita svou historií sahá až do antických dob. Město bylo zhruba ve 4. století přeměněno Konstantinem I. Velikým na metropoli celého východního kontinentu a dodnes je pro řadu turistů tím hlavním místem, které v Turecku vidět. Vždyť se také jedná o hlavní město tohoto státu.

Istanbul počasí

Kdy vyrazit do Istanbulu, aby nám skutečně přálo počasí? Odrážet se musíme dle toho, co zde chceme dělat. Pro poznávací zájezd je nejpříjemnější takzvaná vedlejší turistická sezona čili období od dubna do května a poté od října do listopadu. Teploty se pohybují na velmi příjemné bázi, zhruba okolo 20°C, v hlavní letní sezoně teplota stoupá ke 25°C.

Oproti jiným tureckým lokalitám patří k velmi příjemným místům, kde strávit dovolenou. Teploty nestoupají příliš vysoko jako v přímořských letoviscích, a to ani uprostřed léta.

Istanbul – pláže

Turecké město Istanbul je spíše navštěvované pro svou kulturu, historické bohatství i své pamětihodnosti, ale mnozí se chtějí podívat i k moři a užít si chvilku volného času na pláži. Mezi velmi navštěvované pláže patří True blue Beach, která je považována za jednu z nejlepších istanbulských pláží vůbec. Pravidelně se zde konají různá noční vystoupení čili se zde lidé neschází pouze kvůli koupání. Solar Beach patří k soukromým plážím v Turecku a nabízí řadu vodních aktivit, Golden Beach leží nedaleko, v Rumelishisari, a potkávají se zde rovnou dvě moře, a to jak Černé, tak Marmarské.

Istanbul – dovolená a zájezdy

Instanbul jako hlavní město Turecka je turisty vyhledávané. Nabízí řadu pamětihodností čili je ideální v případě, že milujete aktivní dovolené a ležení na pláži příliš nedáte. Jelikož se jedná o důležitou obchodní křižovatku, město je velmi moderní. Přesto z něj dýchá pestrá exotická atmosféra.

Nadšený bude každý, kdo na dovolené miluje poznávat zdejší kultury a život tamějších obyvatel. V Istanbulu se totiž prakticky neustále konají trhy, případně lze nakoupit i v normálních obchodech prakticky všechno, na co si vzpomenete.

Istanbul - výlety - Konstantinův sloup

Hlavní město Turecka proměnil v obrovskou metropoli Konstantin I. Veliký. A i když už dnes nežije, navštívit můžete jeho sloup, který byl ním samotným postaven.

Modrá mešita

Nikomu by neměla uniknout ani Modrá mešita, která je druhou nejvýznamnější dominantou celého města. Je zároveň největší mešitou v celém Istanbulu.

Hagia Sofia

A samozřejmě v itineráři žádného turisty nesmí chybět návštěva mešity Hagia Sofia, nejvýznamnější stavby a zároveň nejvýznamnější památky ve celém městě. Téměř tisíc let byla největší katedrálou světa.

Ve městě Istanbul hledáte:

Hotel Istanbul Hilton Istanbul Four Season Istanbul Swissotel Istanbul Věž Galata Pera Palace Hotel Modrá mešita Lázně Hammam Turecká káva Park Gülhane Hagia Sophia Istiklal Street

Istanbul je tedy ideální lokalitou pro dovolenou každého, kdo si nepotrpí na příliš odpočinkové dovolené. Je spíše skvělý pro všechny, kdo preferují aktivnější formu odpočinku. I když se zde nachází řada krásných pláží, pamětihodnosti je o chlup překonávají.

na začátek stránky