facebook instagram

Icmeler v Turecku

Turecké letovisko Icmeler leží na poloostrově Datca v jihovýchodní části Turecka. Pokud bychom se na něj podívali geograficky, řekneme, že patří do takzvané Egejské riviéry a je omývané Egejským mořem. Turisticky patří k nejoblíbenějším hlavně pro své kouzlo spočívající především v písečné pláži a čistém moři. V okolí se nachází řada dalších letovisek, ale Icmeler si jistě získá vaše srdce.

Icmeler počasí

Co se týče počasí, turecké letovisko Icmeler je po této stránce naprosto identické jako v Marmarisu či jinde v Turecku. Průměrná maximální teplota během hlavní sezony se dotýká 39°, ve vedlejší turistické sezoně se pohybuje okolo 27 stupňů. I teplota moře je taková – v hlavní sezoně se dotýká neuvěřitelných 27°. Na koupání je však i během května nebo října, kdy se teplota vody pohybuje okolo 24°C.

Icmeler – pláže

Patříte mezi fanoušky míst, která jsou od okolního světa trochu uzavřená? Pak vás turecký Icmeler naprosto dostane. Po stránce pláží se zde nachází pouze jedna jediná, a to proto, že letovisko leží mezi dvěma kopci. Právě jeho uzavřená geografická poloha stojí za tím, že pláží se zde nenachází tak moc jako jinde v Turecku.

To však nic nemění na tom, že se jedná o velmi krásnou, malebnou písčitou pláž, kterou lemují malé oblázky. Je orientována východně a člověk odtud vidí například až na krásný Marmariský záliv.

Icmeler – dovolená a zájezdy

V případě, že zvažujete dovolenou právě v tureckém letovisku Icmeler, ujasněte si, co od dovolené očekáváte. Mluvíme o velmi klidném letovisku, kde panuje pohoda. Je tedy jako dělané pro typické odpočinkové, relaxační letní dovolené, které neplánujete strávit touláním se v přírodě (i když řada přírodních úkazů a pamětihodností se zde nachází).

Dovolená je vhodná i pro ty, kteří nechtějí za čas strávený za hranicemi utratit příliš mnoho. Nabízené zájezdy jsou velmi levné, a to ani nemusíte chytit last-minute slevu.

Icmeler – výlety

Icmeler láká především na svou pláž, která, jak už bylo zmíněno, je tou jedinou rozprostírající se mezi dvěma kopci jako samo letovisko. Na konkrétní výlety, pokud opomeneme procházky letoviskem, při nichž narazíte na zajímavá místa, se však vyplatí vyjet do sousední lokace Marmaris, kde se nachází nádherný stejnojmenný hrad. Ohromí vás nejen tím, jak krásně vypadá, ale především i bájemi či pověstmi, které kolem památky kolují. I jeho reálná historie je velmi zajímavá. Dnes se jedná o nejstarší památku v celém Marmaris.

Jestliže máte k dispozici celý jeden den, nabízí se nejznámější turecká přírodní atrakce Pumakkale, která vás vezme na chvíli do naprosté zimy. Jedná se totiž o svah pokrytý sněhově bílým travertinem.

na začátek stránky