facebook instagram

Fethiye v Turecku

Fethiye je turecký plážový resort rozprostírající se v oblasti Calis. Je velmi oblíbeným místem na takzvaném Tyrkysovém pobřeží, které je každoročně lidmi velmi vyhledáváno. S oblibou se sem sjíždí nejen Češi, ale i jiní zahraniční turisté, kteří zde vyhledávají tolik potřebnou pohodu. Své označení získalo Tyrkysové pobřeží díky čistému a doslova tyrkysově zbarvenému moři, ve kterém se člověk bude chtít koupat prakticky neustále.

Fethiye počasí

Stejně jako jiné lokality na řeckých egejských ostrovech, i zde je počasí takové. Teplo je zde od května do konce října, poté teploty klesají, ovšem ne k mrazivé nule. V hlavní sezoně se teploty dotýkají 38°, ve vedlejší turistické sezoně (čili během května a října) zůstávají teploty na zhruba 27°C.

Podobně teplé je zdejší moře. V letních měsících se svou teplotou dotýkají až 27 stupňů, v ostatních měsících teplotně trochu klesá, ale ve vedlejší turistické sezoně to není nic, co by nebylo zvládnutelné.

Fethiye – pláže

Pokud míříte do turecké lokality Fethiye za plážemi, budete naprosto nadšení. Pláží se zde nachází rovnou několik, a to například pláž Čališ nebo pláž Oludenitz. Zatímco první zmíněná je orientována na jihozípad čili je ideální na slunění se i v odpoledních hodinách, druhá leží u jiného zálivu a je obklopená krásnou, tichou přírodou. Dopravit se sem můžete například taxíkem nebo na silničním skútru, který si lze vypůjčit ve zdejších půjčovnách.

Fethiye – dovolená a zájezdy

Dovolená v turecké Fethiye je ideální pro ty, kteří mají v úmyslu si pořádně odpočinout od každodenních starostí a problémů. Tato turecká lokalita vám ostatně klid a odpočinek slibuje. Je ideální i pro rodiny s dětmi, případně starší páry, které ke své spokojenosti nevyžadují nic jiného, než restauraci, hezké ubytování a obklopující pláže, na kterých mohou trávit veškerý svůj volný čas. Navíc se jedná o poměrně levnou dovolenou. Last-minute zájezdy právě sem jsou na denním pořádku a jelikož Turecko nepatří k finančně příliš zatěžujícím destinacím, tato dovolená nezruinuje váš rozpočet.

Fethiye - výlety - Lycian Sites

Město Fethiye nabízí řadu míst, která by každý turista měl zařadit do svého itineráře. A Lycian sites patří bezesporu mezi ně. Krásné pozůstatky dřívějšího města vás doslova nechají v úžasu.

Kayaköy

Jen kousek od města Fethiye se nachází starověký Karmylassos, dnes známý jako Kayaköy. Pozůsatky z dob, kdy zde žilo velmi prosperující smíšené obyvatelstvo tvořené Řeky a Turky stojí minimálně za fotografii. Leží totiž na svahu a v člověku vyvolává pocit, že se jedná o velmi tajemné místo.

Pinara

V kopcích kousek od Fethiye se nachází zřícenina dřívějšího lyciánského města Pinara. V okolí jsou samé skalnaté úseky plné hrobek čili tento výlet hodnotíme spíše jako typický turistický. Dobrou obuv s sebou.

na začátek stránky