facebook instagram

Bodrum v Turecku

Lákadlo pro mnohé turisty z celé Evropy – to je turecká lokalita Bodrum, která svádí hlavně na své zdejší pamětihodnosti, které jsou celosvětově známé a uznávané. Navíc se zde nachází malebný přístav a krásné pláže s obklopujícím čistým mořem čili vyrazit sem – to je sázka na jistotu.

Bodrum počasí

Díky své poloze má Bodrum skutečně jedinečné kouzlo a díky menšímu počtu obyvatel to zde ani v hlavní turistické sezoně není "hlava na hlavě". Počasí se dá srovnat s ostatními tureckými letovisky. Je zde krásně slunečno a teploty dosahují až 38° (především v letních měsících a září). V květnu nebo říjnu se hodnoty na teploměru dotýkají hranice 28° Celsia.

Co se týče teploty moře, je to podobné jako teplota vzduchu ve vedlejší turistické sezoně, čili zhruba 27°C. Koupat se zde můžete s čistým svědomím i v říjnu, kdy jsou teploty obecně příjemnější.

Bodrum – pláže

V Turecku se setkáte z drtivé většiny s písečnými plážemi a v lokalitě Bodrum tomu není jinak. Zdejší písčité pláže jsou až oblázkové a hezky zapadají do svého okolí. I u zdejší pláže platí, že je velmi čistá a udržovaná, ideální na odpočinek strávený nejen poleháváním, ale i koupáním v tyrkysově zbarveném moři.

Jsou široké a dlouhé, nabízí dostatek prostoru pro každého. Nejsou sice tak rovné jako v Turecké riviéře, ale zase se zde nabízí řada vodních sportů, po nichž srdce zaplesá každému milovníkovi adrenalinu.

Bodrum – dovolená a zájezdy

Dovolená v turecké lokalitě Bodrum tak může být pojatá různě. Může se jednat o ryze odpočinkovou dovolenou, kterou strávíte ve zdejších hotelech nebo na zdejších plážích, ale na druhou stranu to může být také pojato velmi turisticky. Památek je zde víc než dost, řada z nich je celosvětově uznávaná a známá, a tak se vám itinerář naplní velice rychle.

Milovníci adrenalinu si zase přijdou na své díky zmíněným vodním sportům.

Bodrum - výlety - Mauzoleum v Halikarnasu

Pokud jste se rozhodli poznat něco málo z Bodrumu, Mauzoleum v Halikarnasu má dveře dokořán. Nejen ti, kteří se zajímají o historii, budou u vytržení. Jedná se o pozůstatky zástupce sedmi divů světa. Dodnes je tato hrobka velmi mohutná, podepsané jsou na ní jak Křižácké výpravy, tak přírodní katastrofy jako zemětřesení.

Hrad sv. Petra

Mezi významné bodrumské památky patří hrad sv. Petra, který je dokonce veřejně dostupný. Odděluje východní záliv od západního čili se vám nabídnou skutečně nevšední vyhlídky na okolí.

Římský amfiteátr

Milujete divadlo a zároveň by vás zajímalo, jak vypadalo divadlo před lety? V Bodrumu je k vidění takový římský amfiteátr neboli divadlo, který je postaven na svahu. To zajišťuje nevšední podívanou na město i jeho přilehlé okolí.

na začátek stránky