facebook instagram

Belek v Turecku

Turecké letovisko Belek najdete v samotném srdci Turecké riviéry. Jelikož patří mezi vyšší třídu dovolenkových destinací, uspokojí i náročnější klientelu, která si na svou dovolenou klade trochu větší nároky. Moderní hotely, ale také krásné písčité pláže nebo řada pamětihodností – přesně to vás v lokalitě Belek čeká.

Belek počasí

Belek není příliš vzdálený městu Antalya, které patří k nejnavštěvovanějším místům v Turecku. Leží od něj zhruba 33 kilometrů a patří k poklidnějším tureckým městečkům. Co se týče počasí, pokud máte v plánu strávit své volné chvíle koupáním se v moři, zamiřte sem v hlavní turistické sezoně (ta připadá na červen až září). Jestliže máte v plánu navštěvovat i zdejší přírodní krásy, pravděpodobně se nebudete chtít potýkat s teplotami dosahujícími až 39 stupňů, a tak pro vás bude vhodnější vedlejší sezona (květen nebo říjen), kdy hodnoty na teploměru dosahují v průměru 27 stupňů.

Belek – pláže

Ovšem i počasí ve vedlejší turistické sezoně svádí ke koupání, stačí vyhledat krásnou písečnou pláž. A Belek je tím pravým místem, kde se vám takové pláže dostane. Zdejší pláž navštěvují výhradně lidé mířící za odpočinkem, protože se zde nachází nejhezčí pláž vůbec. Tedy tak to vidí alespoň Evropská unie, která ji ocenila za její vysokou kvalitu, přirozenost a zachovalý přírodní ráz.

Mimochodem, věděli jste, že na pláži v lokalitě Belek se každoročně líhnou i želvy? A to o kvalitě písečné pláže také něco říká.

Belek – dovolená a zájezdy

Ovšem nejen lidé prahnoucí po odpočinku si v lokalitě Belek najdou, co hledají. Tato turistická lokalita řazená do vyšší třídy slibuje mnohem víc. Milovníci sportu si mohou vyzkoušet golf ve zdejších luxusních, vyhlášených resortech. Dobrodruzi mohou navštívit zdejší přírodní krásy a historici projdou pamětihodnosti, ze kterých doslova dýchá minulost.

A to všechno za velmi přijatelné ceny. Turecko je z pohledu zahraničních turistů velmi cenově dostupné. Turecká lira je velmi slabou měnou, a i když zde aktuálně inflace dosahuje vysokých čísel, přesto jsou ceny příznivější než například v Česku.

Belek – výlety

Součástí vašeho itineráře budou nejen golfová hřiště, která jsou moderní, kvalitní a vizuálně velmi zajímavá, ale také tamější centrum, jež je protkané útulnými uličkami, četnou zelení a množstvím fontán. Zmiňovaná belecká pláž řazená mezi nejkrásnější na světě by taktéž neměla chybět.

Ve městě Belek hledáte:

Rixos Premium Belek Maxx Royale Belek Ela Resort Belek Ela Quality resort Belek Gural Premiere Belek Sueno hotel Deluxe Belek Hotel Granada luxury Belek Belek beach Ritanic deluxe Belek golf Papillon Ayscha Belek

Luxusní dovolená za skvělou cenu – přesně tak můžeme popsat dovolenou v tureckém Beleku, který kromě moderních hotelů nabízí i řadu zajímavých aktivit pro volný čas. Golf, pláže nebo akvapark? Čas strávený mimo domov může mít řadu podob.

na začátek stránky