facebook instagram

Antalya v Turecku

Antalya patří k nejoblíbenějším tureckým lokacím, zároveň je hlavním spojením střediska celého jižního Turecka. Nachází se v Turecké riviéře a od dob, kdy zde stálo pouze staré město se vybudovalo skutečně nádherné letovisko, jež lemují dvě dlouhé a velmi malebné písečné pláže. Ty však nejsou tím jediným důvodem, proč se do lokace zamilujete.

Antalya počasí

Město je ideální lokací jak pro všechny, kdo si chtějí odpočinout, tak pro dobrodruhy, jež chtějí navštívit přírodní krásy Turecka. Počasí je zde přijatelné jak v hlavní, tak vedlejší sezoně. Zatímco turisté prahnoucí po relaxaci sem zamíří v době mezi červnem a zářím, kdy teploty dosahují až 39 stupňů, dobrodruzi upřednostní spíše vedlejší turistickou sezonu, v níž hodnoty na teploměru dosahují přibližně 27 stupňů Celsia.

Moře je svou teplotou přijatelné v obou fázích roku – pohybuje se kolem 30 stupňů.

Antalya pláže

Oblíbená turistická lokace nabízí rovnou dvě pláže, které jsou písečné a dlouhé. Jednou z nich je pláž Konyaati ležící kousek od starého města, druhou je Lara ležící ve stejnojmenné čtvrti. Pláž je taktéž písčitá a dlouhá a v jejím okolí se rozprostírají moderní hotely se zahradami.

Antalya – dovolená a zájezdy

Dovolená v turecké Antalyi se vryje každému do paměti, o tom není pochyb ani sporu. A nezáleží na tom, v jakém konkrétním celku města se budete nacházet. Staré město na vás dýchne svou historií, pobřežní oblasti na útesech jsou zejména při západech slunce velmi romantické a pobřežní oblasti u pláží vybízí k tolik potřebnému odpočinku.

I když Turecko patří k poměrně levným destinacím (koruna je vůči turecké liře velmi silná a i přes zdejší rychle rostoucí inflaci jsou ceny potravin i služeb v porovnání s českými výhodnější), ušetřit můžete ještě koupí například last-minute zájezdu. Dovolená na poslední chvíli? A proč ne?

Antalya výlety - Staré město Antalya

Při sestavování vašeho itineráře přemýšlíte nad tím, kam konkrétně vyrazit. A staré město Antalya by mělo být tím prvním bodem na seznamu. Původně řecké město (alespoň od pohledu) ukrývá řadu uliček plných restaurací, obchůdků nebo volného prostoru pro trávení času. U vytržení však budete i ze zdejší kamenné, případně dřevěné architektury.

Vodopády Düden

Ve čtvrti zvané Lara se ukrývají i nádherné vodopády, které patří k nejatraktivnějším turistickým cílům tady. Vodopády Düden nebo také Düdense jsou lákadlem po celý rok, při svitu slunečních paprsků se kromě nich nabízí i hezká podívaná na vzniklou barevnou duhu.

Ve městě Antalya hledáte:

Letiště Antalya Letenky Antalya Hotel Antalya Beach Antalya Delphin Palace hotel Antalya Land of legends Antalya Rixos Downtown Antalya Ramada Plaza Antalya Akra hotels Antalya

Hotely, parky, ale také pamětihodnosti nebo přírodní úkazy se vám vryjí do paměti natolik, že rozhodnutí strávit dovolenou právě v Antalyi nebudete litovat ani v budoucnu. A kdo ví – možná se sem velice rádi zase vrátíte.

na začátek stránky