facebook instagram

Alanya v Turecku

Kde se nachází Alanya v Turecku? Jedná se o krásné místo na jižním pobřeží Turecka, které patří k nejoblíbenějším turistickým lokalitám. A nelze se tomu divit – vždyť nabízí atraktivní cíle po celý rok. Slunce, moře, pláže, parky a památky – ideální kombinace pro každého, kdo si chce odpočinout od všedních povinností a starostí.

Alanya počasí

Počasí na Alanya je ideální pro pravou letní dovolenou, kterou chcete strávit lenošením u tyrkysově modrého moře. Během hlavní turistické sezony zdejší teploty dosahují neuvěřitelných 39 stupňů Celsia (trvají od června do pozdního září). Pokud jste fanoušky střídmějšího počasí, ovšem chcete načerpat vitamín D ze sluníčka, ideální doba pro návštěvu je duben, květen a říjen (čili takzvaná vedlejší turistická sezona).

Teplota moře se odvíjí od měsíce, ve kterém do Alanyi přijedete. Nejvyšších teplot dosahuje voda v srpnu, kdy se pohybuje kolem 28 stupňů, o stupeň chladnější je v ostatních měsících hlavní turistické sezony. V říjnu nebo v červnu se teplota vody rovná zhruba 24 stupňům Celsia.

Pláže Alanya

Nažloutlý písek je přesně tím, na čem se budete chtít procházet během pozdních večerů při západu slunce. K procházkám naprosto vyzívá například Kleopatřina pláž, která v minulosti získala i řadu ocenění Evropské unie.
Ať už se budete procházet po té či jiné zdejší pláži, pokaždé vás bude obklopovat nebývale čisté moře. Ždná špína, žádné chaluhy, mnohdy i velké vlny zpestřující váš pobyt v Turecku – přesně to vás v Alanyi čeká.

Alanya – dovolená a zájezdy

Dovolená v Alanyi patří k nejatraktivnějším vůbec. Každoročně se sem sjíždí tisícovky turistů. Jistou roli samozřejmě hraje i bezpečnost Turecka jako celkové destinace, nebo příznivé ceny, které jsou pro cizince často milým překvapením (v Turecku se bojuje s nižší životní úrovní a také oslabující lirou, což zahraničním turistům nahrává do karet).

I když zde inflace dosahuje rekordních hodnot, přesto jsou v porovnání s českými cenami ceny potravin, služeb nebo ubytování na velmi nízké úrovni. Pokud chcete a dovolené ušetřit, zvládnete to (zejména pokud najdete takzvaný last-minute zájezd, díky kterému i letenky nebudou přílišným zásahem do vašeho rodinného rozpočtu).

Alanya výlety

Dovolená v Alanyi doslova vybízí k tomu, abyste poznali zdejší pamětihodnosti nebo krásy, které destinace nabízí. Stejně jako jiná zdejší letoviska, i Alanya zaplní váš itinerář tak rychle, že ani nestihnete mrknout okem. Co konkrétního vidět a navštívit?

Hrad a červená věž

Ikonou celého letoviska je zdejší zřícenina středověkého hradu, která je naprosto nepřehlédnutelná. Shlíží na město z vyvýšeného poolostrova a ze tří stran je obklopována mořem.

Kaňon Sapadere

Milovníci dobrodruhů se uchýlí ke krásnému kaňonu Sapadere, který je působivým přírodním úkazem. Pyšní se kaskádovými vodopády a ještě donedávna byl turistům uzavřen. Nyní je situace zcela jiná a můžete se sem vydat třeba za koupáním.

Ve městě Alanya hledáte:

Hotel Melissa alanya Alanya beach Sunny hill Alanya Hotel acar Alanya Kleopatra beach Alanya Azak hotel Alanya Monart city Alanya Floria Beach hotel Alanya Green Garden Beach Alanya Hotel Remi Alanya

Kleopatřina pláž

Už bylo zmíněno, že Kleopatřina pláž patří k nejkrásnějším v celém letovisku. Pokud u ní nebude ležet váš hotel, stojí za to si sem udělat alespoň jednodenní výlet. Mluvíme o nádherné pláži, která je velmi příjemná a na první pohled nekonečně dlouhá.

Ať už plánujete dovolenou v Alanyi v hlavní nebo vedlejší turistické sezoně, rozhodnutím vydat se právě sem nebudete litovat. Domněnky, že se jedná ryze o turistické místo, kde na zdejší prakticky nenarazíte, je mylné. Už při první návštěvě centra města budete o opaku přesvědčeni. Zažijete zde skutečně čilý ruch i nefalšovanou tureckou atmosféru hlavně na zdejších trzích, kde si můžete zakoupit řadu zeleniny, ovoce nebo nejrůznější koření.

Dovolená v Alanyi může být velmi pestrá a na své si přijdou jak ti, co prahnou po odpočinku a relaxaci, tak dobrodruzi, kteří s nadšením zjišťují tradice nebo zvyky destinace, ve které se zrovna nachází.

na začátek stránky