facebook instagram

Blog turecko-nemovitosti.cz

Hypotéka v Turecku

Hypotéka v Turecku

2.9.2022

Uvažujete o koupi nemovitosti v Turecku? Zdejší domy, byty nebo apartmány jsou pro investory velmi atraktivní, ať už je vítr zavál odkudkoliv. Navíc v případě tohoto kroku se každému investorovi otevírají brány například k získání tureckého občanství nebo tureckého pasu. Zádrhel by však mohl být u financování.

Celý článek

Nejčastější turistické lokality v Turecku

Nejčastější turistické lokality v Turecku

24.8.2022

Tyrkysově modré moře, nádherné památky i počasí, které je zde stálé a hezké po celý rok. Turecko zkrátka a dobře má, co nabídnout, proto je nejen turisty vyhledávané, ale také je středem pozornosti řady investorů, kteří právě zde skupují nemovitosti k žití nebo k pronájmu. V případě, že zde plánujete strávit svou dovolenou, nebo koupit dům, byt nebo apartmán v atraktivní turistické lokalitě, seznámíme vás s těmi nejčastějšími.

Celý článek

Počasí v Turecku

Počasí v Turecku

14.8.2022

Turecko patří k destinacím, které můžete s klidným svědomím navštívit po celý rok. Nejatraktivnější částí roku (alespoň pro běžné turisty) je však samozřejmě léto, jelikož zde teploty stoupají do vysokých hodnot a moře je teplé, ideální na koupání. Pojďme si však o počasí v Turecku říct něco víc a sjednotit si výhody a nevýhody jednotlivých měsíců nebo ročních období.

Celý článek

Důvody, proč investovat do nemovitostí v Turecku?

Důvody, proč investovat do nemovitostí v Turecku?

10.8.2022

Přemýšlíte nad tím, že své dlouho střádané úspory, které vám doposud ležely pod polštářem, investujete do něčeho smysluplného, co bude z dlouhodobého pohledu přinášet zisk? Nabízí se nemovitosti v Turecku, které jsou dlouhé roky považovány za likvidní aktiva. Navíc pokud si zde pořídíte dům nebo byt, automaticky získáváte také možnost získat zde občanství nebo pas.

Celý článek

Turecko - bezpečná země

Turecko - bezpečná země

6.8.2022

Když se v rodinách přemýšlí nad tím, kam zrovna vyjet na dovolenou, Turecko je jednou z možností. Dlouhodobě atraktivní místo, které obklopuje nejen krásně čisté moře, ale také hromada pamětihodností i poměrně levný život (ve srovnání s českými poměry). Jenže jak je to zde s bezpečností? V posledních letech velmi omílaná otázka, na kterou si pojďme odpovědět.

Celý článek

Jaké jsou ceny nemovitostí v Turecku?

Jaké jsou ceny nemovitostí v Turecku?

29.7.2022

Dřímají vám pod polštářem úspory, které jste si šetřili v posledních letech? Nabízí se otázka, jak je investovat, respektive do čeho, aby je nepozřela inflace. Jednou z možností jsou nemovitosti v Turecku, které se z dlouhodobého pohledu jeví jako velmi atraktivní. Zájem o ně roste dlouhé roky, což se ostatně projevuje i na jejich cenách. Pro nás jsou zdejší ceny bytů a domů stále atraktivní, pro tamější obyvatele už něčím méně dostupným.

Celý článek

Jaké jsou ceny potravin v Turecku?

Jaké jsou ceny potravin v Turecku?

22.7.2022

Inflace prakticky ve všech zemích světa dosahuje svých rekordních hodnot. Jinak tomu není ani v Turecku, kde se zdejší obyvatelé potýkají s inflací dosahující bezmála 80 % (jedná se o nejvyšší číslo od roku 1998). Zdražování se dotýká prakticky všech oblastí, a to včetně dopravy, kde ceny vzrostly dokonce o bezmála 120 %. Jak jsou na tom ale potraviny?

Celý článek

Jaká je inflace v Turecku?

Jaká je inflace v Turecku?

17.7.2022

Svět se aktuálně potýká s nemilosrdnou ekonomickou krizí a neočekává se, že se situace promění k lepšímu během nadcházejících měsíců. Ani Turecko na tom není zrovna nejlépe, a to ani přes opětovně rozjetý cestovní ruch, který přilákal do tamějších míst vlnu nadšených turistů. I zde roste inflace rekordním tempem. Dokonce dosahuje takových čísel, která jsou nejvyšší od roku 1998.

Celý článek

Jak získat turecké občanství a turecký pas?

Jak získat turecké občanství a turecký pas?

10.7.2022

Je stěhování do Turecka na stole? Pokud jste zakoupili nemovitost v atraktivní turistické destinaci s cílem sem jednoho krásného dne přemístit svůj život, turecké občanství bude klíčem k realizaci daného snu. Získat ho však není tak snadné, jak se může na první pohled zdát.

Celý článek

na začátek stránky