facebook instagram

Blog turecko-nemovitosti.cz

Turecko - bezpečná země

6.8.2022

Když se v rodinách přemýšlí nad tím, kam zrovna vyjet na dovolenou, Turecko je jednou z možností. Dlouhodobě atraktivní místo, které obklopuje nejen krásně čisté moře, ale také hromada pamětihodností i poměrně levný život (ve srovnání s českými poměry). Jenže jak je to zde s bezpečností? V posledních letech velmi omílaná otázka, na kterou si pojďme odpovědět.

Bezpečná země, která měla jen zlé období

Když se podíváme do minulosti, turisty bylo Turecko velmi opěvované. Bezpečná a krásná země, říkalo se. Jenže poté přišlo období, kdy se nad zdejší bezpečností trochu pochybovalo. To mělo za následek pokles zájmu turistů a Turecko bylo nějakou dobu méně navštěvované. Můžeme však nyní s čistým svědomím konstatovat, že se jednalo pouze o zlé období, které je nyní pryč.
Po stránce bezpečnosti se Turecko vrátilo na svou původní úroveň a dnes mluvíme o bezpečné zemi, kde je míra bezpečnosti skutečně stabilní a na přijatelně dobré úrovni. To ostatně potvrzuje i počet navracejících se turistů, kteří zjišťují, že sem opět mohou zamířit i s rodinou, nejen ve dvou.

Jsou místa, kterým se raději vyhnout

Je však pravdou, že stejně jako jiná země, i Turecko má svá místa, která jsou raději pro většinu turistů tabu. Z přijatelné úrovni bezpečnosti se totiž vykyvují a vyžadují pořádnou míru obezřetnosti. K těmto místům patří například hranice Turecka se Sýrií, kam by Evropan (a zejména ne turista nacházející se zde na dovolené) neměl vůbec vstupovat (ani ve vzdálenosti zhruba deseti kilometrů odtud). Kromě této hranice, kde se nezřídka potkáte s vojáky, patří k méně bezpečným místům také Hatay a Kills (což je provincie hraničící se Sýrií ležící u Středozemního moře) a Hakkari a Sirnak, což zase sídlí v jihovýchodním cípu Turecka u hranic s Irákem.

Pokud se však chcete vydat do míst, jako je Egejská riviéra, sem můžete zavítat s čistým svědomím. Nebezpečí zde hrozí asi takové, jako kdekoliv jinde na světě.

Turecko - bezpečná země

Zpět na stránku blog

na začátek stránky