facebook instagram

Blog turecko-nemovitosti.cz

Důvody, proč investovat do nemovitostí v Turecku?

10.8.2022

Přemýšlíte nad tím, že své dlouho střádané úspory, které vám doposud ležely pod polštářem, investujete do něčeho smysluplného, co bude z dlouhodobého pohledu přinášet zisk? Nabízí se nemovitosti v Turecku, které jsou dlouhé roky považovány za likvidní aktiva. Navíc pokud si zde pořídíte dům nebo byt, automaticky získáváte také možnost získat zde občanství nebo pas.

Poptávka po nemovitostech v Turecku roste

Turecko patří k nejoblíbenějším turistickým destinacím, což je ostatně jeden z důvodů, proč zde mít svůj dům nebo byt. Sjíždí se sem lidé z celého světa, aby obdivovali zdejší pamětihodnosti nebo moře či teplo, které tady hlavně během hlavní letní sezony je. Z posledních statistik vyplývá, že cizinci si jenom během loňského roku koupili právě v Turecku více jak 40 000 nemovitostí v celkové hodnotě 7 miliard dolarů.

Nejvíce se o nemovitosti v této atraktivní destinaci zajímali Rusové, u nichž apetit po bydlení zde oproti předcházejícímu roku rapidně vzrostl. Důvodem zvýšeného zájmu ze strany Rusů je především to, že ceny turecký nemovitostí nejsou nijak spekulativní, zatímco v Rusku hodnota domů a bytů neustále kolísá.

Hlavní důvody, proč investovat do nemovitostí v Turecku

Pro zdejší obyvatele možná dražší záležitost, pro zahraniční investory velmi atraktivní investice – přesně tak lze popsat turecké nemovitosti. Lira na své hodnotě ztrácí, prakticky každá jiná měna je silnější a koupit si nemovitost tak můžete za velmi levno. To je však jen jedna výhoda na seznamu. Další je také možnost získat právě díky zakoupené nemovitosti turecké občanství, případně turecký pas, což bez vlastní nemovitosti nejde tak snadno. A v neposledním případě mluvíme o investici, která každým dnem roste na hodnotě (takové nemovitosti jsou). Když si navíc zakoupíte dům či byt nebo apartmán v některém ze zdejších letovisek, o nájemce nejen v hlavní letní sezoně nebudete mít nouzi.

Důvody, proč investovat do nemovitostí v Turecku?

Zpět na stránku blog

na začátek stránky