facebook instagram

Blog turecko-nemovitosti.cz

Počasí v Turecku

14.8.2022

Turecko patří k destinacím, které můžete s klidným svědomím navštívit po celý rok. Nejatraktivnější částí roku (alespoň pro běžné turisty) je však samozřejmě léto, jelikož zde teploty stoupají do vysokých hodnot a moře je teplé, ideální na koupání. Pojďme si však o počasí v Turecku říct něco víc a sjednotit si výhody a nevýhody jednotlivých měsíců nebo ročních období.

Ideální doba pro návštěvu? Od května do října

Letní měsíce doslova svádí k návštěvě Turecka, čemuž se nelze divit. Jistota sluníčka, jasná obloha bez jediného mráčku, také dokonale teplé moře, které doslova svádí ke koupání. V červenci a srpnu se však musíte obrnit také trpělivostí, protože zdejší pláže budou plnější a bude zde rušněji než v jiných částech roku.

V nejlepším případě se sem tedy vydejte během května nebo června, případně později v září nebo říjnu, kdy je moře stále ještě vyhřáté, jen turistů je zde podstatně méně (hlavní turistická sezona je buďto na svém na začátku, nebo naopak na svém konci).

Když moře není vaším cílem

Mezi hlavní výhody Turecka jako takového patří to, že se sem můžete vydat prakticky po celý rok. Pokud tedy vaším cílem není okoupání se v krásném, tyrkysově modrém moři, vydejte se sem kdykoliv vás jen napadne.
Turecko totiž leží v takzvaném subtropickém pásu, zdejší počasí se však liší na základě jednotlivých míst. Co místo, to jiný terén, a právě různorodost terénu, moře nebo hor se na počasí odráží.

Konkrétní destinace v Turecku a počasí zde

Máte v plánu zamířit do míst rozprostírajících se kolem Egejského moře? Očekávejte zde podobné klima, jaké panuje v Řecku čili v létě se teploty dotýkají až 35 stupňů, v zimě se pohybují kolem dvaceti stupňů.
V případě, že cílíte spíše na turecké vnitrozemí, výkyvy teplot v různých ročních obdobích budou znatelné. Zatímco v létě zde bude příliš horko, v zimě naopak velmi chladno.

U pobřeží Černého moře se klima nedá příliš odhadnout, protože si tato oblast vytváří své vlastní, takzvané mikroklima, které se může od zbytku destinace velmi lišit.

Počasí v Turecku

Zpět na stránku blog

na začátek stránky