facebook instagram

Blog turecko-nemovitosti.cz

Nejčastější turistické lokality v Turecku

24.8.2022

Tyrkysově modré moře, nádherné památky i počasí, které je zde stálé a hezké po celý rok. Turecko zkrátka a dobře má, co nabídnout, proto je nejen turisty vyhledávané, ale také je středem pozornosti řady investorů, kteří právě zde skupují nemovitosti k žití nebo k pronájmu. V případě, že zde plánujete strávit svou dovolenou, nebo koupit dům, byt nebo apartmán v atraktivní turistické lokalitě, seznámíme vás s těmi nejčastějšími.

Alanya jako jedno z nejoblíbenějších letovisek

Turecká riviéra nabízí řadu atraktivních letovisek, z nichž to nejoblíbenější je bezesporu Alanya. I když je poměrně velké, žije zde zhruba 100 tisíc obyvatel, přesto je turisty velmi vyhledávané (počet obyvatel během hlavní sezony rapidně roste právě kvůli přijíždějícím prázdninářům).

Alanya se rozprostírá na poloostrově vybíhajícím do Středozemního moře. V minulosti se jednalo o velmi důležité centrum, protože bylo pro své strategické umístění prakticky nedobytné. Dnes se zde nachází krásné dvě pláže, jež odděluje útes, milovníci starých staveb a historie ocení i středověké pevnosti s hradbami.

Antalya jako největší letovisko Turecké riviéry

Podobné svým názvem, ale nabízející jiné krásy. Antalya je největší letovisko celé Turecké riviéry a v porovnání s výše zmíněnou se jedná ještě o větší místo po stránce obyvatelstva. Žije zde totiž přes milion lidí čili velikostně lze toto letovisko přirovnat k Praze. Hlavním lákadlem je především to, že se zde nachází prakticky všechno. Kloubí se plážová relaxace, poznávání zdejších památek, noční život i nakupování nejen suvenýrů.

Bodrum na jihozápadě Turecka

Pokud opustíme Tureckou riviéru a přemístíme se na Egejskou riviéru, narazíme na krásné jihozápadní letovisko zvané Bodrum. Na této straně Turecka se jedná o nejnavštěvovanější místo. Turisté ho nemíjí, vždyť nedaleko sídlí i řecký a velmi oblíbený ostrov Kos.

Nejčastější turistické lokality v Turecku

Zpět na stránku blog

na začátek stránky