facebook instagram

Blog turecko-nemovitosti.cz

Jaké jsou ceny nemovitostí v Turecku?

29.7.2022

Dřímají vám pod polštářem úspory, které jste si šetřili v posledních letech? Nabízí se otázka, jak je investovat, respektive do čeho, aby je nepozřela inflace. Jednou z možností jsou nemovitosti v Turecku, které se z dlouhodobého pohledu jeví jako velmi atraktivní.

Zájem o ně roste dlouhé roky, což se ostatně projevuje i na jejich cenách. Pro nás jsou zdejší ceny bytů a domů stále atraktivní, pro tamější obyvatele už něčím méně dostupným. Důvodem je úroveň života, která je v Turecku zejména nyní poměrně nízká.

Stále atraktivní cesta

I když za poslední roky došlo ke zvýšení cen nemovitostí o více jak 75 %, z našeho pohledu se stále jedná o velmi atraktivní cestu, jak či kam investovat své dlouho střádané úspory. Turecká lira je aktuálně velmi slabou a životní úroveň není nijak vysoko, a tak má investor přicházející ze zahraničí velice hezkou startovní čáru.

Z posledních statistik vyplývá, že například domy v Turecku stojí zhruba 455 USD za metr čtvereční. Nejdražší nemovitosti se pak vyšplhaly se svým metrem čtverečním na 765 USD.

Očekává se pokles cen?

Aktuální situace panující ve světě, která je způsobená nejen velkou ekonomickou krizí, ale stále trvajícím konfliktem na Ukrajině, velkou měrou ovlivňuje i stav ekonomiky Turecka a ceny nemovitostí. Jelikož zdejší centrální banka odmítá zvýšit úrokové sazby, očekává se, že hodnota domů nebo bytů se bude měnit.

Do nynějška byly ceny nemovitostí ovlivňovány hlavně zvýšeným hypotečním půjčováním, rostoucím městským obyvatelstvem, a právě zdravým ekonomickým růstem. Prakticky všechny faktory jsou aktuálně "napadeny".

Kde koupit nemovitost v Turecku?

I když Turecko patří k velmi bezpečným zemím, existují místa, kterým je dobré se vyvarovat. Zejména hranice se Sýrií nejsou pro investory atraktivní. Daleko vhodnější jsou zdejší letoviska, která jsou zejména v hlavní letní sezoně navštěvována.

Jaké jsou ceny nemovitostí v Turecku?

Zpět na stránku blog

na začátek stránky