facebook instagram

Blog turecko-nemovitosti.cz

Jak získat turecké občanství a turecký pas?

10.7.2022

Je stěhování do Turecka na stole? Pokud jste zakoupili nemovitost v atraktivní turistické destinaci s cílem sem jednoho krásného dne přemístit svůj život, turecké občanství bude klíčem k realizaci daného snu. Získat ho však není tak snadné, jak se může na první pohled zdát.

Komplikovaný proces o vícero možnostech

Pryč jsou doby, kdy jste mohli zažádat o turecké občanství a získali jste ho prakticky ihned. Nyní mluvíme o poněkud zdlouhavém procesu, který se rozděluje do několika fází. Navíc tento komplikovaný proces má několik možností, a to:
- Můžete získat občanství manželstvím.
- Můžete získat občanství koupí nemovitostí.
- Můžete získat občanství na základě pracovního víza nebo pracovního povolení.
- Můžete získat občanství díky svému podnikání, které zde držíte.

Běžní turisté, kteří by sem cestovali s touhou změnit svůj život, ale bez konkrétního zaměstnání, nemovitosti nebo partnera či partnerky tak turecké občanství získat nemohou.

Manželství jako nejoblíbenější způsob

Stejně jako ve Spojených státech amerických, i v Turecku je tím nejoblíbenějším způsobem, jak získat občanství manželství. V souvislosti s manželstvím s tureckým občanem může člověk získat i povolení k pobytu, které se rovná až třem létům.
Existují ale výjimky, kdy ani po uzavření sňatku k udělení tureckého občanství nedojde. Na vině může být temná minulost, případně zápis v trestném rejstříku, který by bránil udělení potřebného razítka.

Jak získat turecký pas?

V případě získávání pasu je tím nejčastějším, nejoblíbenějším a také nejpreferovanějším způsobem koupě nemovitosti či otevření účtu v bance. Jinými slovy se turecký pas získává velmi podobně jako občanství, zde je však upřednostňovaný trochu jiný způsob než ono zmiňované manželství.
Tato možnost je ve hře od roku 2022, kdy došlo k výrazným změnám vztahujícím se na získání pasu.

Jak získat turecké občanství a turecký pas?

Zpět na stránku blog

na začátek stránky